I Edycja Pucharu Polski

W dniach 18-20.02.2022r. odbyły się pierwsze halowe zawody w tym roku z cyklu Puchar Polski, które zostały rozegrane w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W wydarzeniu tym wzięło udział 95 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Litwy. Egiptu i Niemiec. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało aż 18 zawodników: Witoria Wierzba, Michalina Wierzba, Maja Biernacka, Paulina Myrda, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska, Patrycja Kieraga, Melis Kacar, Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska, Aleksandra Kazubska, Hanna Matusik oraz Daniel Ławrynowicz, Kacper Klimczak, Igor Radomyski, Krzysztof Majcher, Łukasz Nowik i Antoni Ruzik. Należy wspomnieć, że dla Mai Biernackiej i Michała Klimczaka był to pierwszy start w barwach naszego Stowarzyszenia.

Wśród kobiet w klasyfikacji OPEN najlepsza z naszych okazała się Maja Biernacka, która zajęła 9 miejsce. Niedaleko za nią, bo z 11 lokatą zawody ukończyła Wiktoria Wierzba.
Drugie miejsce w klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn zdobył Daniel Ławrynowicz (1521 pkt). Na planszy szermierczej zdobył 250 pkt co dało mu 4 lokatę, na pływaniu z czasem 02:05,47 uplasował się na 6 pozycji. Na parkurze Daniel wykonał bardzo dobry przejazd, nie popełnił ani jednego błędu co zagwarantowało mu w tej konkurencji 1 miejsce. Na metę podczas ostatniej konkurencji czyli laser run wbiegł jako drugi z czasem 10:29,36.

W klasyfikacji U19 najlepiej zaprezentowała się Maja Biernacka, stając na najwyższym stopniu podium. Bardzo udany debiut w barwach Legii! Na 3 miejscu uplasowała się Małgorzata Karbownik.

W klasyfikacji U17 zwyciężyła Hanna Jakubowska z czasem pływania 02:18,37, oraz czasem laser run 10:21,33. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Hanna Matusik, która ukończyła zawody na wysokim 6 miejscu. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej najwyżej sklasyfikowany został Igor Radomyski, który zajął 2 miejsce z czasem pływania 02:07,75 i czasem laser run 09:37,67.