Olimpijczycy

 Paulina Boenisz

Zawodniczka Stowarzyszenia „Pięciobój Polski”-CWKS Legia, piętnastokrotna medalista mistrzostw świata, w tym sześciokrotna mistrzyni świata, jedenastokrotna medalistka mistrzostw Europy, w tym dwukrotna mistrzyni Europy, dziewięciokrotna mistrzyni Polski, olimpijka z Sydney (2000), Aten (2004) i Pekinu (2008). W latach 1986-1991 uprawiała pływanie w Polonii Warszawa, od 1992 pięciobój nowoczesny w Legii Warszawa. W 1993 i 1994 zdobyła indywidualnie mistrzostwo Europy juniorów w trójboju, w 1994 i 1995 indywidualne mistrzostwo juniorów w czwórboju, a w 1997 mistrzostwo Europy juniorów w sztafecie i wicemistrzostwo Europy juniorów w drużynie. Trzykrotnie wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich, zajmując w klasyfikacji indywidualnej miejsca: 5 ( Sydney 2000), 10 (Ateny 2004), 6 (Pekin 2008)


Karol Dziudziek

Zawodnik Stowarzyszenia „Pięciobój Polski”-CWKS Legia, uczestnik I Edycji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, która odbyła się w Singapurze w dniach 14-26 sierpnia 2010 gdzie uzyskał 7m indywidualnie oraz 11m w sztafecie mieszanej – „Mix”. W czasie MIO młodzi zawodnicy w wieku 14-18 lat rywalizowali w 26 dyscyplinach sportu objętych programem letnich Igrzysk Olimpijskich oraz w programie kulturalno-edukacyjnym. Podobnie jak IO wydarzenie to rozpoczęło się oficjalną Ceremonią Otwarcia celebrowaną według tradycyjnego ceremoniału olimpijskiego, natomiast zakończyło Ceremonią Zamknięcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.


Sylwia Gawlikowska

Zawodniczka Stowarzyszenia „Pięciobój Polski”-CWKS Legia, 7-krotna medalistka mistrzostw świata i 5-krotna medalistka mistrzostw Europy. Trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich: w 2004 w Atenach zajęła 6m, w 2008 w Pekinie zajęła indywidualnie 17m a w 2012 w Londynie start indywidualny ukończyła na 13 pozycji. W 2010 roku, podczas mistrzostw świata w koreańskim Chengdu zdobyła z Remigiuszem Golisem złoty medal w premierowej konkurencji na mistrzostwach świata – sztafecie mieszanej.


Oktawia Nowacka

Jest żołnierzem i zawodniczką Stowarzyszenia „Pięciobój Polski”-CWKS Legia. W 2015 została drużynową mistrzynią świata (razem z Aleksandrą Skarzyńską i Anną Maliszewską) oraz brązową medalistką mistrzostw świata w sztafecie (z Aleksandrą Skarzyńską). Ponadto wywalczyła wicemistrzostwo Europy w sztafecie (razem z Katarzyną Wójcik i Aleksandrą Skarzyńską) oraz brązowy medal mistrzostw świata w 2014 w sztafecie mieszanej (z Szymonem Staśkiewiczem). W 2014 wygrała także zawody o Puchar Świata rozgrywane w Sarasocie (Floryda). Po otrzymaniu kwalifikacji olimpijskiej doznała kontuzji stopy, która utrudniła przygotowania do konkurencji biegowej w ramach pięcioboju nowoczesnego oraz stawiała pod znakiem zapytania start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Ostatecznie zdążyła wyleczyć kontuzję, wystartować i zdobyć brązowy medal. Była jednym z dwudziestu sportowców nominowanych do nagrody dla Najlepszego Sportowca Polski 2016 w 82 plebiscycie Przeglądu Sportowego.


Igor Warabida

Pięcioboista CWKS Legia Warszawa, dwukrotny olimpijczyk, 7-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Polski. Karierę zaczął w wieku 9 lat w KKS Polonia Warszawa w sekcji pływackiej. W wieku 14 lat przeszedł do sekcji pięcioboju nowoczesnego CWKS Legia Warszawa, gdzie odniósł największe swoje sukcesy aż do zakończenia kariery w 2000 roku.


 

Katarzyna Wójcik

Zawodniczka Stowarzyszenia „Pięciobój Polski”-CWKS Legia, jej największymi sukcesami w karierze międzynarodowej są dwa tytuły wicemistrzyni Europy w sztafecie (2012 – z Sylwią Gawlikowską i Aleksandrą Skarzyńską, 2013 – z Aleksandrą Skarzyńską i Oktawią Nowacką) oraz brązowy medal mistrzostw Europy w 2010 w sztafecie (z Sylwią Czwojdzińską i Pauliną Boenisz). Ponadto reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie(2012), zajmując indywidualnie 19m.


Osiągnięcia zawodników
Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” – CWKS Legia 
na letnich Igrzyskach Olimpijskich