II Edycja Pucharu Polski

W dniach 18-19.03.2022 r. równo miesiąc po pierwszej edycji w  Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zostały rozegrane zawody z cyklu Puchar Polski, była to druga edycja. Do zmagań przystąpiło 116 zawodniczek i zawodników z 7 państw: Polski, Belgii, Czech, Litwy, Węgier, Niemiec i Ukrainy. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez 16 zawodników: Michalina Wierzba, Paulina Myrda, Maja Biernacka, Katarzyna Dębska, Pola Wolska, Małgorzata Karbownik, Kieraga Patrycja, Melis Kacar, Hanna Jakubowska, Hanna Matusik, Aleksandra Kazubska, Igor Radomyski, Łukasz Nowik, Maksymilian Dobosz, Krzysztof Majcher i Antoni Ruzik.

W klasyfikacji OPEN najwyżej została sklasyfikowana Michalina Wierzba, która uzyskała 8 lokatę, natomiast o oczko niżej Paulina Myrda.

W kategorii U19 najlepiej zaprezentowała się Maja Biernacka, która zakończyła zmagania na najniższym stopniu podium z łączną notą 1083 pkt.

Do udanych może zaliczyć swój start Katarzyna Dębska, która w kategorii U17 z łączną notą 842 pkt (pływanie 02:19,10, laser-run 09:20,40) wywalczyła 1 miejsce. Tuż za nią, z sumą punktów 814, zakończyła zmagania Hanna Jakubowska (pływanie 02:17,20 – rekord klubu!, laser-run 09:52,14). Tuż za podium, na 4 miejscu uplasowała się Hanna Matusik – 791 pkt (pływanie 02:29,71, laser-run 09:50,81). W klasyfikacji U17 mężczyzn, najlepiej z naszych zaprezentował się Igor Radomyski i z notą 880 uplasował się na 2 miejscu (pływanie 02;06,25, laser-run 09:08,00).