I Edycja Pucharu Świata w Kairze

W dniach 26.02-4.03.2019 r. w Kairze (Egipt) odbyła się I Edycja Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Zawody w Egipcie otworzyły cykl startów w ramach Pucharu Świata i rywalizację o kwalifikację olimpijską uprawniającą do startu w Tokio 2020. W pięciobojowych zmaganiach wzięło udział 142 zawodniczek i zawodników z całego świata. Nasze Stowarzyszenie jako jedyny reprezentował Daniel Ławrynowicz.

Indywidualnie w eliminacjach Daniel wystartował w grupie A. Pływanie zakończył na 14m z czasem 02:11,79. W szermierce zyskał 16 zwycięstw zajmując 4m. W biegu ze strzelaniem uplasował się na 11m (11:41,00). W sumie zdobyte punkty dały mu 4m w grupie, tym samym pozwoliły na wejście do finału Pucharu Świata. Finałowa szermierka zakończyła się dla Daniela z dorobkiem 9 zwycięstw, które dały mu 35m. Pływanie także ukończył na dalszej pozycji (02:12,22), bo dopiero 30. Po ciężkiej walce na parkurze zyskał 258 pkt (30m), a bieg ze strzelaniem ukończył z czasem 11:42,40 (22m). Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata Daniel zajął 34m.

Dla Daniela jednak nie był to koniec zmagań. Razem z Martą Kobecką (UKS Kapry-Armexim Pruszków) stanęli na starcie 12 sztafet mieszanych. W pływaniu zajęli 7 pozycję (02:04,77). W szermierce natomiast uplasowali się na 12m z 16 wygranymi. Jazda konna zakończyła się dla nich bardzo wysoko, bo na 4m (270 pkt), zaś trasę biegu ze strzelaniem pokonali w czasie 11:51,00 (8m). W efekcie nasza polska sztafeta finiszowała na 5m. BRAWO POLSKA SZTAFETA!