MMŚ – Kladno 2018

W zmaganiach sztafet męskich na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kladnie (Czechy) nasz zawodnik Daniel Ławrynowicz wziął udział razem z Łukaszem Gutkowskim (UKS “G-8 Bielany”). Na dystansie 2×100 m na pływalni chłopcy uzyskali 9. wynik (1:57,79). W szermierce z rezultatem 17+1 wygranej wskoczyli na 6. pozycję. Jazda konna zakończyła się dla naszych reprezentantów sukcesem – maksymalny wynik 300 pkt. pozwolił na zmniejszenie strat do wyżej sklasyfikowanych par. W kombinacji zajęli 3. pozycję, co pomogło im w zakończeniu zmagań tuż za podium, na 4. miejscu. Daniel wystartował również w sztafecie mieszanej w parze z Wiktorią Wierzbą (UKS „Ósemka”). Po pierwszej konkurencji uplasowali się na 18. pozycji z czasem 2:10,67. W szermierce Wierzba i Ławrynowicz osiągnęli 11+0 wygranych i spadli na 20. miejsce. W jeździe konnej pomimo 50 punktów karnych awansowali na 14. miejsce. Ostatecznie po kombinacji zajęli 15. miejsce.

W zmaganiach indywidualnych natomiast polscy pięcioboiści w komplecie awansowali do finału, wśród nich Daniel, który wystartował w grupie A. Z 12 wygranymi pojedynkami na planszy zajął 12. miejsce, natomiast czas 2:14,19 był 21. wynikiem pływania w grupie. W biegu połączonym ze strzelaniem, do którego startował z 14. pozycji, zdołał awansować na 9. miejsce, premiowane awansem do dalszej walki o medale. W kolejnym dniu zmagań w finale MMŚ na pływalni, Daniel dopłynął jako 34. Po szermierce wspiął się na 29. pozycję (16+0 wygranych). W jeździe konnej poszło mu jednak dużo słabiej i zakończył tę konkurencję z wynikiem 238 pkt., spadł na 35. miejsce w klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacji drużynowej wynik jest znacznie lepszy, bo reprezentacja Polski mężczyzn zajęła piąte miejsce.