Zgrupowanie pływackie w Jarosławiu – turnus II

W dniach 24.07-7.08.2019 r. odbyło się drugie zgrupowanie pływackie w Jarosławiu, tym razem dla starszych zawodników naszego Stowarzyszenia. Przez dwa tygodnie “Legioniści” z roczników 2003-2010 ciężko pracowali, a poranny trening na krytej pływalni MOSiR Jarosław rozpoczynał ich dzień.

Jak w ubiegłym roku, zgrupowanie miało charakter wytrzymałościowy, bo zawodnicy podczas obozu mieli do pokonania sześć tras marszobiegu po okolicznych podkarpackich terenach, średnio liczyły one ok. 20 km. Podczas wycieczek zwiedzili wiele historycznych miejsc, tj. Zamek rodziny Krasickich w Dubiecku, Zamek w Krasiczynie, Twierdzę Przemyśl i jej obronne forty, a także mieli okazję odbyć podróż wąskotorową kolejką na trasie Przeworsk-Dynów. Zarówno zawodnikom jak i trenerom bardzo podobały się podkarpackie tereny, oby te niezapomniane widoki i łyk historii, której zażyli, zostały na dłużej w ich pamięci.

Oprócz treningów pływackich i marszobiegów Legioniści brali udział w treningach biegowych w pobliskim parku, a także uczestniczyli w zajęciach sportowych na hali MOSiR w Jarosławiu. W ramach rywalizacji sportowej podczas zgrupowania zostały przeprowadzone trzy sprawdziany. Pierwszym był sprawdzian w dwuboju nowoczesnym (pływanie – 100m, bieg – 1000m), drugim – „Super Pływak” (30 min. pływania ciągiem), a trzecim – „Super Biegacz” (12 min. biegania ciągiem). Za wyniki w ostatnich dwóch sprawdzianach wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nowymi klubowymi medalami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary. Wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów i mamy nadzieję, że wykonana praca przyniesie dobre wyniki w nowym sezonie.

Poniżej przedstawiamy wyniki sprawdzianów „Super Pływak” i „Super Biegacz”:
SB i SP – turnus II – Jarosław

Wyniki sprawdzianu “2-bój nowoczesny”:
Wyniki 2-bój (Jarosław 2019)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.