XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków 2022

W dniach 5-7.07.2022 r. na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w 3-boju i w 2-boju nowoczesnym. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało dziesięcioro Legionistów.
W pierwszym dniu zmagań w kategorii U16 dziewcząt (strzelanie, 200m stylem dowolnym i 2km biegu) na najwyższym stopniu podium, wygrywając i sięgając po złoto, stanęła Olga Cisek (strzelanie: 411 pkt., pływanie: 02:25,92, bieg: 07:31,63), brązowy medal zdobyła zaś Aleksandra Kazubska (strzelanie: 401 pkt., pływanie: 02:20,33, bieg: 07:38,17).
Drugiego dnia zawodów odbyły się starty sztafet. W kategorii U14 dziewcząt, duet Maja Bieniecka wraz z Lilianą Płoskonką (UKS „Żoliborz” Warszawa) stanęły na trzecim miejscem podium uzyskując brązowy medal. Wśród sztafet chłopców w tej kategorii na wysokim 7 miejscu uplasowali się Kajetan Szpryngiel i Dawid Ciołek (UKS 48 Warszawa).
W sztafetach MIX U16 srebro uzyskali Olga Cisek z Franciszkiem Dubrawskim (UKS „G8 Bielany” Warszawa), natomiast tuż za nimi sięgając po brąz uplasowali się Aleksandra Kazubska i Piotr Bis (UKS „G8 Bielany” Warszawa).