Udany debiut na Igrzyskach Olimpijskich Łukasza Gutkowskiego

W dniach 05-08.08.2021 r. odbyły się starty pięcioboistów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Reprezentant Polski, a zarazem pięcioboista Stowarzyszenia, Łukasz Gutkowski, był jednym z trójki reprezentującej nasz kraj. Do Tokio, walczyć o medale Olimpijskie, wylecieli również: Anna Maliszewska oraz Sebastian Stasiak.
Zmagania rozpoczęły się turniejem szermierczym, w którym Łukasz odnotował 19 zwycięstw, co dało mu 12 miejsce i 214 pkt. Podczas pływania na dystansie 200m stylem dowolnym ustanowił rekord życiowy i z czasem 02:00,59 zajął 11 miejsce. Po pływaniu, w bonusowej rundzie szermierczej zdobył dodatkowy punkt za wygraną nad Austriakiem, Gustenau. Po dwóch konkurencjach Łukasz zajmował wysoką 15tą pozycję. Na parkurze, zaliczając trzy zrzutki oraz przekraczając normę czasu o sekundę, wywalczył 278 pkt (24 miejsce). Do konkurencji mieszanej biegu ze strzelaniem, reprezentant naszego Stowarzyszenia przystąpił z 15 pozycji. Podczas bardzo dobrego startu laser-run wywalczył 8 lokatę i awansował w klasyfikacji generalnej o 3 oczka. Zmagania olimpijskie zakończył na wysokim 12 miejscu.
Serdecznie gratulujemy! Kolejne Igrzyska Olimpijskie za 3 lata w Paryżu. Trzymamy kciuki!