Puchar Polski #3 juniorów młodszych – Cetniewo

W dniach 01-02-05.2021 r. w COS OPO Cetniewo odbyła się Trzecia Edycja Pucharu Polski juniorów młodszych w trójboju i dwuboju nowoczesnym. Na starcie stanęło aż 204 sportowców z całej Polski. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 23 zawodników. Pierwszego dnia sportowcy konkurowali w strzelaniu i pływaniu, drugiego dnia zmierzyli się na bieżni. Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się w trzech kategoriach: do lat 11 (U12), do lat 13 (u14) oraz do lat 15 (U16).

W kategorii U16 (200m stylem dowolnym, 2km biegu i strzelanie – 5 serii po 10 strzałów) najlepiej zaprezentowała się Hanna Matusik. Po dwóch konkurencjach (pływanie: 02:37,88, strzelanie: 380) zajmowała dosyć odległe 11 miejsce. Po świetnym biegu, którym ustanowiła rekord klubu, a zarazem jako pierwsza zawodniczka przekroczyła linię mety, w klasyfikacji open zajęła wysokie 4m, do trzeciego miejsca zabrakło niewiele… Należy podkreślić, że była jedną z najmłodszych zawodniczek w tej kategorii. Brawo Hania, tak trzymaj!

W kategorii U14 (100m stylem dowolnym i 1km biegu) na najwyższym stopniu podium stanęła Hanna Jakubowska ustanawiając rekord klubu w pływaniu  – 01:02,78, bieg ukończyła również jako pierwsza z czasem 03:14,66, z przewagą 7 sekund. Natomiast na 3m uplasowała się Aleksandra Kazubska (pływanie: 01:06,41, bieg: 03:35,03).

W kategorii U12 (100m stylem dowolnym i 1km biegu) na wyróżnienie zasługuje Dawid Czyż, który ukończył zawody na 5m (pływanie: 01:26,93, bieg: 03:45,96) oraz Szymon Kowiecznikow, który uplasował się na 7m (pływanie: 01:29,51, bieg: 03:46,88).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!