Puchar Polski #2 Drzonków

W dniach 12-14.03.2021 r. w  Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zostały rozegrane zawody z cyklu Puchar Polski, była to druga edycja. Do zmagań przystąpiło 136 zawodniczek i zawodników z 7 państw: Polski. Meksyku, Gwatemali, Węgier, Czech, Niemiec i Litwy. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez 13 zawodników: 5bój – Oktawia Nowacka, Michalina Wierzba, Paulina Myrda, Wiktoria Wierzba, 3bój – Katarzyna Dębska, Pola Wolska, Małgorzata Karbownik, Hanna Jakubowska, Aleksandra Kazubska, Olga Cisek, Igor Radomyski, Łukasz Nowik i Krzysztof Majcher.

Najlepiej zaprezentowała się Oktawia Nowacka, która wróciła do startów po 8 miesiącach przerwy. Na planszy szermierczej odnotowała 37 zwycięskich pojedynków i z notą 290pkt uplasowała się na 1 pozycji, po pływaniu z czasem 02:13,79 spadła o jedno oczko. Jazdę konną Oktawia zakończyła z jedną zrzutką i w rezultacie z 293 pkt zajęła w tej konkurencji 4 lokatę. Ostatecznie, po konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem – czas 12:55,33 – w klasyfikacji generalnej stanęła na drugim stopniu podium. Do udanych może zaliczyć swój start Katarzyna Dębska, która w kategorii U17 z łączną notą 808 pkt (pływanie 02:22,00, laser-run 09:48,85) uplasowała się na wysokim 4 miejscu. Tuż za nią, z sumą punktów o jeden mniejszą, zakończyła zmagania Pola Wolska (pływanie 02:15,19, laser-run 10:03,12), a Gosia Karbownik zajęła 6 miejsce z 798 punktami (pływanie 02:09,56, laser-run 10:23,56). W klasyfikacji U17 mężczyzn, najlepiej z naszych zaprezentował się Igor Radomyski i z notą 854 uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji (pływanie 02;07,58 – rekord klubu!, laser-run 09:31,45).