Podsumowanie sezonu 2017/18

Za nami podsumowanie sezonu 2017/18, które tradycyjnie odbyło się podczas Ogniska Integracyjnego na Polanie Jakubów w Izabelinie. Pomimo niesprzyjającej pogody mogliśmy cieszyć się dużą frekwencją naszych zawodników, rodziców oraz pozostałych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas najważniejsze osobistości polskiego pięcioboju nowoczesnego tj. Zbigniew Katner (Wiceprezes Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” – CWKS Legia, wieloletni trener kadry narodowej seniorów oraz wieloletni członek zarządu PZPNow) oraz Stanisław Pytel (dyrektor sportowy PZPNow i trener kadry seniorów). Zasłużeni trenerzy osobiście wręczali naszym najlepszym zawodnikom statuetki, plakiety pamiątkowe oraz puchary za osiągnięcia sportowe w sezonie 2017/18.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli sobie najstarsi zawodnicy: Daniel ŁawrynowiczDominika Karolak oraz Natalia Bieniecka. Powyżsi Legioniści w bieżącym roku znakomicie reprezentowali nasze Stowarzyszenie w Polsce i poza jej granicami, o czym świadczą ich wyniki. Dodatkowo za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w lipcu tego roku w Częstochowie, zostali nagrodzeni nasi obiecujący zawodnicy: Tymoteusz BigosMarcin KalenikGrzegorz Nowik oraz Miłosz Pagas. W kategorii „Penta Day” z roczników 2005-2008 wyróżnionych zostało sześć dziewczynek i pięciu chłopców, zaś z roczników 2009-2011 wyróżnionych zostało osiem dziewczynek i dziesięciu chłopców. Nagrodzeni zawodnicy odebrali w sumie 4 plakiety pamiątkowe, 15 statuetek i 18 pucharów. Szczegółowe podsumowanie sezonu 2017/18 znajduje się w poniższym linku:
https://pieciobojlegia.pl/podsumowanie-sezonu/

Podczas ogniska został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszą frekwencję na treningach. Frekwencja zawodników jest czynnikiem wpływającym na wyniki oraz jakość pracy na treningach. Regularne uczestnictwo w zajęciach, punktualność oraz samodyscyplina to cechy, które będą procentować w przyszłości. Za pomocą konkursu chcemy promować oraz zwiększać świadomość dotyczącą tych cech.

W sezonie sportowym najlepszymi zawodnikami pod względem frekwencji na treningach byli:
Trening 1, Trening 2 (5 x 60′):
1m Miłosz Pagas
2m Oliwia Mikołajczyk
3m Sandra Wasążnik

Doskonalenie, Nauka 2 (3 x 60′):
1m Tomasz Wasiuk, Szymon Pawlak
3m Patrycja Kowalska

Aktywni  (2 x 60′):
1m Zuzanna Kowalska
2m Maja Zagrodzka
3m Zuzanna Biczyk

Nauka 1  (2 x 60′):
1m Wojciech Ruchniewicz
2m Dawid Ogrodniczuk
3m Mikołaj Wójcik

Nauka 30′  (2 x 30′):
1m Tymon Szpryngiel
2m Kajetan Tymolewski
3m Szymon Jaśkiewicz

Z przyjemnością także oznajmiamy, że z początkiem sezonu 2018/19 dołączyło do naszego Stowarzyszenia aż trzydziestu nowych zawodników, którzy na inauguracji sezonu otrzymali swoje imienne legitymacje członkowskie. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie smakołyków na ognisko oraz nieocenioną dla nas trenerów pomoc w trakcie zawodów i treningów, a także miłą „Niespodziankę”, którą otrzymaliśmy podczas ogniska.

Jednocześnie w imieniu Zarządu Stowarzyszenia oraz trenerów składamy wszystkim zawodnikom gratulacje oraz słowa uznania za wywalczone lokaty. Ponadto życzymy zawodnikom dalszych sukcesów sportowych, efektywnej współpracy, pomyślności i realizacji wszystkich ambitnych planów oraz niesłabnącego entuzjazmu do dalszego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *