Pierwsza dziesiątka Staśkiewicza

Dubletem Francuzów zakończyły się męskie zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Najlepszy z Polaków, Szymon Staśkiewicz, zajął dziewiąte miejsce.

W pływaniu na 23. miejscu uplasował się Łukasz Gutkowski (2:09,49), natomiast w stawce 36 zawodników wolniejszy od Daniela Ławrynowicza (2:13,12) i Szymona Staśkiewicza (2:13,33) był tylko Brazylijczyk William Muinhos (2:13,50).

W szermierce Staśkiewicz zdobył 21+3 wygrane pojedynki, Ławrynowicz był 15+2 zwycięstwa, natomiast Gutkowski z powodu kontuzji prawego kolana nie ukończył konkurencji. W klasyfikacji łącznej Staśkiewicz awansował na dziewiątą, a Ławrynowicz na 29. pozycję.

W jeździe konnej trzech zawodników zaliczyło czysty przejazd. Jednym z nich był Staśkiewicz, który dzięki temu oraz dużo mniej udanym przejazdom sklasyfikowanych przed nim rywali awansował na trzecie miejsce. Drugi z naszych reprezentantów, Daniel Ławrynowicz, zebrał 11 punktów karnych (zrzutka i cztery sekundy powyżej normy czasu), co dało mu awans na 21. miejsce.

Do kombinacji Beliakow startował cztery sekundy przed Iljaszenką i siedem przed Staśkiewiczem oraz Christopherem Patte’m. Z pierwszego strzelania Staśkiewicz wybiegł przed Francuzem, ale w biegu był słabszy od rywali i spadał z klasyfikacji, oglądając walkę o medale z tyłu.

Złoty medal dla Francji zdobył Christopher Patte, srebro również trafiło do Francji, ponieważ na drugim miejscu do mety dobiegł Belaud, a trzecią pozycję utrzymał Iljaszenko reprezentant Kazachstanu. Szymon Staśkiewicz ukończył zmagania na 9., a Daniel Ławrynowicz na 23. pozycji. Łukasz Gutkowski został sklasyfikowany jako 36.