Ogromne sukcesy na Mistrzostwach Europy, aż 7 medali – Kraków 2022

W dniach 07-14.07.2022 r na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Europy U17 i U19. Do kadry reprezentacji Polski dostało się aż 7 zawodników naszego Stowarzyszenia: Maja Biernacka, Katarzyna Dębska, Hanna Jakubowska, Małgorzata Karbownik, Hanna Matusik, Pola Wolska i  Igor Radomyski.

Podczas finału trójboju kobiet na starcie stanęły Katarzyna Dębska i Hanna Jakubowska. Nie było niestety Hanny Matusik, której zabrakło tylko paru punktów do awansu. Hania po pływaniu stała na czele stawki (02:13,89) i tym samym pierwsza wystartowała w konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem. Niestety podczas ostatniego strzelania nerwy wzięły górę i spadła ostatecznie na 4m. Należy wspomnieć, że był to debiut tej młodej zawodniczki na tak ważnych zawodach, wiec start można zaliczyć do bardzo udanych. Druga z naszych, Kasia, uplasowała się na wysokim 7m. W klasyfikacji drużynowej, Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska i Zuzanna Gradoń (ZKS Drzonków) – stanęły na drugim miejscu podium, sięgając po srebro.
Do finału trójboju mężczyzn zakwalifikował się również Igor Radomyski. Podczas finałowej rozgrywki uzyskał trzeci czas pływania (02:00,48 – rekord życiowy), po laser run ostatecznie uplasował się na 8m. W klasyfikacji drużynowej, Polacy w składzie Igor Radomyski, Bartosz Szmytke UKS „Żoliborz” Warszawa i Krystian Trepczyk UKS „Gromik” Gdynia, tak jak i drużyna kobiet, zdobyli srebrny medal.
Podczas zmagań sztafet w kategorii U17, najlepiej zaprezentował się duet Hanna Jakubowska i Katarzyna Dębska. Stanęły na najwyższym stopniu podium uzyskując tym samym tytuł Mistrzyń Europy! Podczas sztafet męskich, Igor Radomyski i Adam Machaj (ZKS Drzonków) uzyskali bardzo wysoką 6 lokatę. W sztafetach mieszanych duet Hanna Jakubowska i Krystian Trepczych uplasowali się na 4m, Katarzyna Dębska i Bartosz Szmytke na miejscu 8, natomiast Zuzanna Gradoń i Igor Radomyski zakończyli zmagania na miejscu 13.

Podczas zmagań finału kobiet U19 najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Dębska, która stanęła na najniższym stopniu podium z sumą punktów 1110, na 5m uplasowała się Maja Biernacka 1095pkt, 8 miejsce należało zaś do Poli Wolskiej 1085 pkt. Świetne wyniki dziewczyn zagwarantowały im złoto i tytuł Mistrzyń Europy w drużynie!
Podczas startów sztafet damskich pierwsze miejsce ponownie należało do Polek – Pola Wolska i Maja Marcinkowska (ZKS Drzonków). Sztafeta w składzie Maja Biernacka i Małgorzata Karbownik przekroczyła linię mety jako trzecia, jednak zgodnie z regulaminem, tylko jedna ze sztafet z danego kraju mogła stanąć na podium. Brązowy medal zdobyła więc czwarta sztafeta na mecie – Francja. W konkurencji sztafet mieszanych, duet, Małgorzata Karbownik i Michał Jabłoński, uzyskał srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!