Mistrzostwa Świata Seniorów – Meksyk

Za nami Mistrzostwa Świata Seniorów w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w dniach 5-16.08.2018 r. w Meksyku (Ameryka Środkowa). Polskie barwy reprezentowali zawodnik naszego Stowarzyszenia Daniel Ławrynowicz i zawodnik UKS “G-8 Bielany” Łukasz Gutkowski, biorąc wspólnie udział w zmaganiach sztafet męskich, do których przystąpiło 18 par z całego świata.

We wstępnej rundzie szermierki Daniel i Łukasz pokonali 14 rywali zajmując 14. miejsce w tabeli. Na pływalni uplasowali się na 15. pozycji z wynikiem 1:56,91 przesuwając się o jedno oczko w dół w klasyfikacji generalnej. Bonusowa runda szermierki nie spowodowała zmian w tabeli, ale jeden punkt na konto zapisali sobie nasi reprezentanci, pozostając jednak na 15. pozycji. W jeździe konnej zaliczyli jedną zrzutkę, jak większość par i awansowali na 13. pozycję. W kombinacji uzyskali bardzo dobry 6. wynik (11:05.00), awansując w klasyfikacji ogólnej na 9. pozycję. Miejsce imponujące, zważywszy na to, że to przecież Mistrzostwa Świata.

W zmaganiach indywidualnych Daniel Ławrynowicz zaprezentował się w grupie B. Na pływalni zajął 23. miejsce (2:12,40), natomiast dzięki 15 wygranym w szermierce awansował na 10. pozycję. Niestety, w biegu połączonym ze strzelaniem zanotował spadek na 23. miejsce co w efekcie spowodowało zajęcie 20. miejsca w klasyfikacji ogólnej i nie pozwoliło mu na wejście do finału Mistrzostw Świata. Dodamy jednak, że w tej wielkiej imprezie brało udział aż 83 sportowców z całego świata, więc Daniel, 20. miejsce to całkiem niezły wynik.

Do finału natomiast zakwalifikował się Łukasz Gutkowski, w którym zajął 32. miejsce. Trzeba dodać, że Łukasz był najmłodszym pięcioboistą biorącym udział w Mistrzostwach Świata w Meksyku, dlatego serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Daniel Ławrynowicz ma przed sobą jeszcze jeden start w tym roku, a mianowicie aktualnie w Drzonkowie przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy do lat 23. Daniel życzymy udanego startu i czekamy na wieści.