Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych – Lignano Sabbiadoro

W dniach 04-11.09.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Świata U17&U19 w Lignano Sabbiadoro we Włoszech. Do Kadry zakwalifikowała się siódemka zawodników naszego Stowarzyszenia: Hanna Jakubowska, Hanna Matusik, Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka, Pola Wolska oraz Igor Radomyski.

Do ścisłego finału (po eliminacjach oraz półfinale) w kategorii U17 weszła Hanna Jakubowska.  Pływanie poszło Hani znakomicie, ukończyła dystans 200m z czasem 02:21,52. Po bardzo krótkiej przerwie panie przystąpiły do konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem, po której Hania ostatecznie uplasowała się na wysokim 15 miejscu. Trzeba dodać, że z zawodów z powodu kontuzji musiała wycofać się Katarzyna Dębska – Kasia, szybkiego powrotu do zdrowia oraz do trenowania i startów!

Podczas startu sztafet kobiet kategorii U19, duet Pola Wolska i Maja Marcinkowska (ZKS Drzonków) zaliczyły udany występ osiągając 8 rezultat sztafet.

Sztafeta mix U19 Małgorzata Karbownik wraz z Michałem Jabłońskim (ZKS Drzonków) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata dla Polski, natomiast duet Maja Biernacka i Hubert Skibiak (UKS „G-8 Bielany’) zakończyli zmagania na miejscu 10. Również na miejscu 10 uplasowała się sztafeta damska U17 w składzie Hanna Matusik, Zuzanna Gradoń (ZKS Drzonków). Ogromny sukces odnotowała sztafeta Igor Radomyski i Adam Machaj (ZKS Drzonków), którzy zajęli wysokie 4 miejsce. Miejsce na podium przegrali z kadrowymi kolegami – Bartosz Szmytke (UKS Żoliborz), Krystian Trepczyk (UKS ‘Gromik” Gdynia)– którzy sięgnęli po brąz. Sztafeta mix U17 w składzie Hanna Jakubowska i Krystian Trepczyk ukończyli zmagania na 5 miejscu.

Podczas startów indywidualnych w kategorii U18 najlepiej z naszych zaprezentowała się Małgorzata Karbownik, która w ścisłym finale uplasowała się na 8 miejscu. Maja Biernacka finiszowała na 16 pozycji.