Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych – Aleksandria

W dniach 13-20.09.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Świata U17&U19 w Aleksandrii. Do Kadry zakwalifikowała się czwórka zawodników naszego Stowarzyszenia: Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska oraz Igor Radomyski.
Podczas kwalifikacji cała czwórka weszła do ścisłego finału. Małgorzata Karbownik na dystansie 200m stylem dowolnym z czasem 02:07,38 objęła prowadzenie, na 7m z czasem 02:15,74 uplasowała się Pola Wolska, natomiast Katarzyna Dębska ukończyła pływanie na miejscu 21 z czasem 02:20,10. Po konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem Kasia odrobiła straty i finalnie uplasowała się na bardzo wysokim 10 miejscu. Pola zajęła 15m natomiast Gosia 20m. W klasyfikacji drużynowej Polki uplasowały się na 5m.
Podczas finału mężczyzn w trójboju nowoczesnym Igor Radomyski na dystansie 200m stylem dowolnym uzyskał czas 02:05,04 (rekord życiowy) co po pływaniu dało mu 14 lokatę. Niestety po laser run spadł na miejsce 30. Należy wspomnieć jednak, że zarówno dla Igor jak i dziewczyn był to debiut na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, dlatego każdy wynik cieszy i dobrze prognozuje na przyszłość.
Podczas zmagań sztafet kobiet Polskę reprezentowały dwa duety: Małgorzata Karbownik i Maja Marcinkowska oraz Katarzyna Dębska i Pola Wolska. Gosia wraz z Mają sięgnęły po srebro i tytuł Wicemistrzyń Świata Juniorek Młodszych w sztafecie kobiet. Kasia i Pola uplasowały się na wysokim 5 miejscu. W sztafecie mieszanej wzięli udział: Maja Marcinkowska i Igor Radomyski, którzy uplasowali się na 11 miejscu.