Mistrzostwa Polski U24, U22 i U19

W dniach 04-05.06.2022 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii U24, U22 i U19. W zawodach wzięło udział 83 zawodniczek i zawodników. Poza zawodnikami z Polski wzięli również udział Austrii, Czech. Estonii, Kanady, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Ukrainy i Węgier. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali: Michalina Wierzba, Wiktoria Wierzba, Maja Biernacka, Małgorzata Karbownik, Paulina Myrda, Katarzyna Dębska, Pola Wolska, Olga Cisek, Melis Kacar, Patrycja Kieraga, Kacper Klimczak i Igor Radomyski.

W kategorii U24 najlepiej zaprezentowała się Maja Biernacka. Po pływaniu uzyskała 7 lokatę z czasem 02:16,82, na planszy szermierczej uzyskała 225 pkt z 20 wygranymi walkami co dało 13 wynik, bezbłędna jazda konna dała jej 3 rezultat, po bardzo dobrym występie podczas konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem zapewniła sobie 2 miejsce na podium. Tuż za nią zawody ukończyła z brązowym medalem Wiktoria Wierzba – pływanie 02:20,95, szermierka 18 wygranych, bezbłędna jazda konna i 3 wynik laser run.

W kategorii U22 podobniej jak w kategorii wyższej po srebro sięgnęła Maja Biernacka w Mistrzostwach Polski jak również 2 miejsce w kategorii U22 w klasyfikacji międzynarodowej, natomiast na trzecim miejscu MP stanęła Michalina Wierzba.

W najmłodszej kategorii U19 Mistrzostw Polski wśród kobiet całe podium ‘było zielone’. Złoto zdobyła Katarzyna Dębska, srebro uzyskała Maja Biernacka, natomiast Małgorzata Karbownik sięgnęła po brąz. W klasyfikacji międzynarodowej na drugim stopniu podium stanęła Kasia, tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Maja.

W drugim dniu Mistrzostw Polski do rywalizacji przystąpiły sztafety mieszane. Na stracie stanęło 9 sztafet. Maja Biernacka z Marcelem Walkowiakiem (UKS „Dwójka” Tczew) stanęli na najwyższym stopniu podium zaś Katarzyna Dębska z Kacprem Klimczakiem zdobyli brązowy medal. Tuż za podium na 4m uplasowali się Małgorzata Karbownik i Igor Radomyski.

Serdecznie gratulujemy!

fot. PZPNow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.