Mistrzostwa Polski U19 – Drzonków

W dniach 04-05.06.2021 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów U19. W zawodach wzięło udział 40 zawodniczek i zawodników z 8 polskich klubów, wśród nich 3 pięcioboistki naszego Stowarzyszenia: Małgorzata Karbownik, Pola Wolska oraz Paulina Myrda.

Pierwszego dnia zmagań odbyły się starty indywidualne. Gosia podczas pływania uzyskała czas 02:12,66, który dał jej 1m. W szermierce pokonała 20 rywalek, co uplasowało ją na 3m (229 pkt.). W konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem uzyskała 5 lokatę z czasem 13:51,96. W rezultacie z łączną sumą punktów 983 zapewniła sobie 2 miejsce na podium. Pola ukończyła pływanie na 3m z czasem 02:17,11. Na planszy szermierczej odnotowała 18 zwycięstw, co dało jej 5m (215 pkt). Linię maty podczas laser run przekroczyła tuż za Gosią i z czasem 13:55,60 uzyskała 6m, swoje zmagania w zawodach ukończyła na wysokim 5m. Paulina po pływaniu zajmowała 5m – czas 02:18,25, podczas szermierki uzyskała taką samą liczbę punktów jak Pola, natomiast laser run z czasem 14:44,62, dał jej 10 lokatę. Ostatecznie uplasowała się na 9m.

W drugim dniu Mistrzostw Polski do rywalizacji przystąpiły sztafety mieszane. Na stracie stanęło 12 sztafet. Małgorzata Karbownik z Maciejem Klimkiem (RTP Victoria Radom) stanęli na drugim stopniu podium zaś Pola Wolska z Olafem Paradowskim (UKS G-8 Bielany Warszawa) o stopień niżej. Na 11m uplasowała się sztafeta: Paulina Myrda i Eryk Bąbel (UKS Gromik Gdynia).