Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Drzonków

W dniach 2-3 czerwca 2018 r. najlepsi pięcioboiści z kraju rywalizowali o medale Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Tegoroczne zawody podobnie jak w zeszłym roku rozgrywane były na obiektach WOSiR w Drzonkowie. Blisko 70 zawodników, w tym kobiet i mężczyzn, rywalizowało przez 2 dni o tytuł najlepszego pięcioboisty 2018 roku. Ta najważniejsza impreza w kalendarzu zawodów ogólnopolskich, nie mogła się odbyć bez udziału „Legionistów”. Tegoroczna reprezentacja Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” – CWKS Legia liczyła 3 osoby wraz z trenerem. Skład reprezentacji stanowili:
– Dominika Karolak
– Daniel Ławrynowicz
– Krzysztof Gawlikowski (trener)

Mieszanka doświadczenia z młodością okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy zawodnicy zdobyli indywidualnie oraz w sztafecie medale Mistrzostw Polski! Świetną passę rozpoczęła startem indywidualnym Dominika Karolak uzyskując 3 m. w kategorii do lat 23 i 21. Do bardzo udanych zaliczyć może swoje starty w Mistrzostwach Polski Daniel Ławrynowicz. Nasz utytułowany zawodnik wywalczył dwa złote medale w kategorii do lat 23 i 21 oraz jeden srebrny w kategorii Senior. Dodatkowo nasza sztafeta mieszana w składzie (Dominika Karolak i Daniel Ławrynowicz) w ostatnim dniu zawodów wywalczyła brązowy medal.

To były udane Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym dla Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” – CWKS Legia. W sumie zawodnicy wywalczyli 5 medali z czego 4 w konkurencjach indywidualnych oraz 1 w sztafecie.