Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Drzonków

W dniach 16-18.08.2021 r na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W imprezie wzięło udział blisko 80 zawodników i zawodniczek z 9 polskich klubów oraz zawodnicy z Czech, Irlandii i Niemiec. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez Oktawię Nowacką, Michalinę Wierzbę, Wiktorię Wierzbę, Łukasza Gutkowskiego, Daniela Ławrynowicza, Małgorzatę Karbownik, Katarzynę Dębską, Hannę Jakubowską, Pole Wolską, Hannę Matusik, Olgę Cisek, Melis Kacar, Igora Radomyskiego i Łukasza Nowika.

Rywalizacja rozpoczęła się konkurencją pływacką – 200m stylem dowolnym. Oktawia Nowacka okazała się najlepsza z czasem 02:18,69. Po zmaganiach na planszy szermierczej w dalszym ciągu prowadziła, odnotowała 18 pojedynków wygranych i zgromadziła tym samym 250 pkt. Po jeździe konnej Oktawia utrzymała pierwszą lokatę. Na parkurze zaliczyła tylko jedną zrzutkę i zdobyła 293pkt. Podczas laser run na linię mety dobiegła jako druga z czasem 12:49,24 zdobywając srebrny medal. Wśród mężczyzn w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U23 bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Gutkowski, który zajął 3 miejsce. Po pływaniu zajował trzecią lokatę (02:06,81), na planszy szermierczej odnotował 15 zwycięst i z notą 210 pkt zajął w tej konkurencji 9 miejsce. Niestety jazda konna nie poszła najlepiej i z 258pkt uplasował się na 16 pozycji. Bardzo dobry bieg ze strzelaniem w wykonaniu Łukasza (11:09,92), pozwolił mu odrobić straty i wejść do strefy medalowej w tej kategorii.

W kategorii U17 najlepiej zaprezentowała się Gosia Karbownik – pływanie 02:12,51 i laser run 10:21,19 stanęła na najwyższym stopniu podium. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Katarzyna Dębska – pływanie 02:24,59, laser run 10:04,44. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął Igor Radomyski – pływanie 02:11,26, laser run 09:18,02.

Podczas zmagań sztafet mieszanych na starcie zameldowali się Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski. Po pływaniu zajmowali wysoką trzecią lokatę. Na planszy szermierczej zaprezentowali się bardzo dobrze i na tym etapie uplasowali się na 2 miejscu, natomiast po jeździe konnej podskoczyli jeszcze o jedno oczko i objęli prowadzenie. Ostatecznie po laser run stanęli na najniższym stopniu podium sięgając po brąz.