Mistrzostwa Europy U24 18-22.11.2020 r.

W dniach 18-22.11.2020 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie obyły się Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym do lat 23. W zawodach zaprezentowało się 39 zawodników z 7 krajów. Polskę reprezentowały 4 pięcioboistki i 4 pięcioboistów. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała 4 zawodników: Michalina Wierzba, Wiktoria Wierzba, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Pierwszego dnia zawodów odbyły się starty indywidualne kobiet. Najwyżej z naszych uplasowała się Wiktoria Wierzba zajmując 9 miejsce, Michalina zaś zakończyła zawody na miejscu 14. W rywalizacji drużynowej Polki w składzie Ewa Pydyszewska. Michalina Wierzba i Wiktoria Wierzba wywalczyły srebrny medal, złoto zdobyły Czeszki, natomiast brąz Ukrainki. W drugim dniu zawodów do zmagań przystąpili mężczyźni. W klasyfikacji indywidualnej tytuł Wicemistrza Europy wywalczył Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz uplasował się na 7 pozycji. Bardzo dobre rezultaty uzyskane przez reprezentantów Polski – Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz – pozwoliły stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej i to z przewagą prawie 100 pkt nad Ukrainą i Turcją. Ostatniego dnia mistrzostw odbyły się zawody sztafet mix, w których wzięło udział 12 duetów. Polskę reprezentowały dwa zespoły, w tym jeden z naszymi Legionistami: Wiktoria Wierzba i Łukasz Gutkowski. Po pierwszej konkurencji, czyli pływaniu Wiktoria i Łukasz uplasowali się na wysokiej 5 pozycji. Na planszy szermierczej poszło im równie dobrze i zakończyli zmagania na 6m , natomiast po jeździe konnej zajmowali 3 lokatę. Do ostatniego etapu czyli laser run przystąpili z numerem 5 tracąc do miejsca na podium 8 sekund. Na szczęście udało się tę stratę odrobić i wywalczyć brązowy medal, za Ukraińcami i Litwinami. Podsumowując, reprezentanci naszego Stowarzyszenia na Mistrzostwach Europy U24 zdobyli łącznie aż 7 medali! Ogromne gratulacje, oby tak dalej!