Mistrzostwa Europy U21 w pięcioboju nowoczesnym – Barcelona

W dniach 17-23.06.2018 r. w Barcelonie (Hiszpania) odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U21. Polskę reprezentowało pięciu sportowców, z czego dwoje to zawodnicy naszego Stowarzyszenia – Dominika Karolak i Daniel Ławrynowicz.

Zmagania indywidualne Dominika zakończyła na 26 pozycji. W sztafecie natomiast poszło o wiele lepiej, razem z Natalią Dominiak (ZKS Drzonków) pokazały co potrafią. W pływaniu dziewczyny uzyskały szósty rezultat (2:09,07). Mimo wygranych 17 walk w szermierce, spadły na ósme miejsce. W jeździe konnej zebrały w sumie 56 pkt. karnych, ale po kombinacji ostatecznie zakończyły zawody na ósmym miejscu.

Z kolei Daniel, zmagania indywidualne zakończył na 18 pozycji. Tutaj również w sztafecie siła. Razem z Łukaszem Gutkowskim (UKS „G-8 Bielany”) stanęli na podium. W pływaniu chłopcy uplasowali się na siódmym miejscu z rezultatem 1:54,60, później pieli się już tylko w górę. Po szermierce awansowali na piąte miejsce, wygrywając 22 pojedynki. W jeździe konnej Polacy zapisali sobie na konto tylko jedną zrzutkę i znaleźli się na czwartym miejscu. Natomiast w biegu ze strzelaniem uzyskali najlepszy czas i ostatecznie zakończyli zmagania ze srebrnym medalem w ręku.

W podsumowaniu Mistrzostwa Europy U21 w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie uważamy za udane, jeden medal, ale za to jaki…

Final Results Relay Men

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *