Ławrynowicz podwójnym medalistą Mistrzostw Europy U24

W dniach 18-23.09.2018 r. w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym do lat 23, na których zaprezentowało się 45 zawodników z 12 krajów, wśród nich siedmiu polskich pięcioboistów. Naszym reprezentantem był oczywiście Daniel Ławrynowicz.

W zmaganiach indywidualnych Daniel w szermierce uplasował się na 8. miejscu (15+0 wygranych). W pływaniu natomiast zajął 9. pozycję (2:09,36 – 19. czas). Niestety w jeździe konnej miał dwie zrzutki, ale udało mu się wskoczyć na 7. pozycję. Po kombinacji z czasem 11:41,48 zakończył zmagania na 6. pozycji w klasyfikacji ogólnej. Mistrzem Europy w tej kategorii został obiecujący polski pięcioboista Łukasz Gutkowski (UKS „G-8 Bielany” Warszawa), któremu serdecznie gratulujemy! Jednak to nie koniec medali, bo własnie z Łukaszem Gutkowskim i Oskarem Paradowskim (UKS „G-8 Bielany” Warszawa) nasz Ławrynowicz wywalczył w drużynie męskiej Wicemistrzostwo Europy. Tak niewiele im brakowało do złota, zaledwie o trzy punkty przegrali z Ukraińcami.

W sztafecie mieszanej natomiast, startowały dwie polskie pary. Pierwszy duet to Marta Kobecka (UKS Kapry-Armexim Pruszków) i Łukasz Gutkowski (UKS „G-8 Bielany” Warszawa), drugi duet to Natalia Dominiak (ZKS Drzonków) i nasz Daniel Ławrynowicz. Jako pierwsze rozegrano pływanie. Z czasem 1:57,07 wygrali je Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski. Druga polska para z wynikiem 2:06,18 zajęła 7. miejsce. W szermierce również zwyciężyli Kobecka i Gutkowski, wygrywając 20 pojedynków w rundzie wstępnej i warty dwa punkty pojedynek w rundzie bonusowej. Na 4. pozycji po dwóch konkurencjach znaleźli się Dominiak i Ławrynowicz, którzy wygrali 18 pojedynków w rundzie wstępnej. Na trasie parkuru pierwsza para zaliczyła dwie zrzutki, a druga cztery zrzutki, zachowując zajmowane po szermierce pozycje. Po kombinacji już wszystko było jasne, Kobecka i Gutkowski wywalczyli złoto, a Dominiak i Ławrynowicz brąz w kategorii sztafet mieszanych.

W podsumowaniu polscy pięcioboiści na Mistrzostwach Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym zdobyli cztery medale, z czego na dwa (srebro i brąz), ciężko zapracował sobie zawodnik Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” – CWKS LEGIA Daniel Ławrynowicz.

Daniel, dziękujemy i z całego serca gratulujemy!

Wniosek nasuwa się tylko jeden. Zawsze i wszędzie Legia najlepsza będzie! (L)