IV Edycja Pucharu Polski 2022 – Memoriał Zbigniewa Majewskiego

W dniach 16-18.12.2022 r w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się 4 Edycja Pucharu Polski – Memoriał Zbigniewa Majewskiego. W wydarzeniu tym wzięło udział 74 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Kanady, Wielkiej Brytanii i Singapuru. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 18 zawodników: Wiktoria Wierzba, Michalina Wierzba, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska, Patrycja Kieraga, Olga Cisek, Hanna Jakubowska, Aleksandra Kazubska, Alicja Dobrzyńska, Daniel Ławrynowicz, Hubert Skibiak, Igor Radomyski, Łukasz Nowik, Antoni Ruzik, Dominik Radomyski, Szymon Pawlak, Tomasz Wasiuk i Kajetan Szpryngiel.

W kategorii Open mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Ławrynowicz – 1m w szermierce (21 wygranych) , 8m pływanie (02:05,59), 3m jazda konna, najlepszy czas laser run (10:56,62). W kategorii Open wśród kobiet najwyżej sklasyfikowana została Wiktoria Wierzba 4m, tuż za nią na 5m uplasowała się Michalina Wierzba, a na 6 pozycji Pola Wolska.

W kategorii U21 na najniższym stopniu podium, sięgając po brąz stanęła Michalina Wierzba. W kategorii U19 kobiet triumfowała Małgosia Karbownik, natomiast drugie miejsce należało do Poli Wolskiej. W tej samej kategorii u mężczyzn, na 3 miejscu uplasował się Hubert Skibiak – był to bardzo udany, pierwszy start Huberta w barwach Naszego Stowarzyszenia.

W kategorii U17 kobiet najlepiej poradziła sobie Hanna Jakubowska stając na najwyższym stopniu podium. Tuż za podium, na 4m zmagania zakończyła Aleksandra Kazubska. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowany został Maksymilian Dobosz zajmując 4 miejsce.