III Edycja Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym

W dniach 1-5-05.2019 r. w Székesfehérvár (Węgry) odbyła się III Edycja Pucharu Świata Seniorów w pięcioboju nowoczesnym. W pięciobojowych zmaganiach wzięło udział 179 zawodniczek i zawodników z całego świata. Tym razem nasz kraj reprezentowało ośmioro pięcioboistów, a wśród nich, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), zawodniczka naszego Stowarzyszenia, Oktawia Nowacka.

Indywidualnie w eliminacjach Oktawia wystartowała w grupie B. Pływanie (200m stylem dowolnym) zakończyła na 5m z czasem 02:18,94. W szermierce uzyskała 19 trafień zajmując 2m. W biegu ze strzelaniem (4x800m) uplasowała się na 14m (13:23,00). W sumie zdobyte punkty dały jej 1m w grupie i pewny awans do finału Pucharu Świata.

W finale wystartowało 36 zawodniczek. Pierwszą finałową konkurencję Oktawia zakończyła na 11m z czasem 02:17,37. Podczas szermierki doznała kontuzji kolana, ale to nie przeszkodziło jej w zakończeniu tej konkurencji z dorobkiem 18 zwycięstw, które dały jej 17m. Na parkurze zyskała 292 pkt. (16m), a bieg ze strzelaniem ukończyła z czasem 12:35,90 (21m). Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata Oktawia zajęła świetne 14m. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z zajętej przez Oktawię wysokiej lokaty w Pucharze Świata, gdyż był to jej pierwszy występ w tak wielkiej imprezie po dłuższej przerwie. Życzymy Oktawii samych sukcesów w drodze do kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020).

Gratulujemy także pozostałym polskim zawodnikom, którzy zajęli wysokie miejsca w finale Pucharu Świata w Székesfehérvár, tj. indywidualnie Anna Maliszewska – 6m i Sebastian Stasiak – 18m z klubu UKS „Żoliborz” Warszawa oraz Marta Kobecka (UKS Kapry-Armexim Pruszków) i Szymon Staśkiewicz (ZKS Drzonków), którzy w sztafecie zajęli 13m.