III Edycja Pucharu Polski

W dniach 08-10.04.2022 r. Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie została rozegrana trzecia już edycja zawodów z cyklu Puchar Polski w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym. Do zmagań przystąpiło 70 zawodniczek i zawodników z 4 państw: Ukrainy, Czech, Izraela i Polski. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez 11 zawodników:  Pola Wolska, Michalina Wierzba, Maja Biernacka, Małgorzata Karbownik, Patrycja Kieraga, Katarzyna Dębska, Hanna Jakubowska, Aleksandra Kazubska, Olga Cisek, Hanna Matusik i Igor Radomyski. Tym razem zawody rozegrane zostały na nowej 600-metrowej trasie biegu, na świeżym powietrzu.
W kategorii U19 najlepiej spisała się Pola Wolska, która stanęła na najniższym stopniu podium z sumą punktów 1021, w kategorii OPEN uplasowała się natomiast na wysokim 6 miejscu, przed Michaliną Wierzbą (7m) i Mają Biernacką (8m).
W zmaganiach trójboistek, w kategorii U17, najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Dębska i z czasem pływania 02:17,21 oraz czasem 09:58,69 w konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem zajęła 1 miejsce z sumą punktów 785. Tuż za nią, z drugą lokatą, zawody ukończyła Hanna Jakubowska, pływanie: 02:15,59 – rekord klubu!, laser-run: 10:36.97 – suma pkt 773. Jedyny z naszych trójboistów, Igor Radomyski, stanął na najwyższym stopniu podium z łączną notą 849 pkt, czas pływania 02:06,76, laser-run: 09:38,97.