II Edycja Pucharu Świata w Sofii

W dniach 10-14.04.2019 r. w Sofii (Bułgaria) odbyła się II Edycja Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Zawody w Sofii to kolejny etap rywalizacji o kwalifikację olimpijską uprawniającą do startu w Tokio 2020. W pięciobojowych zmaganiach wzięło udział 175 zawodniczek i zawodników z całego świata. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało dwóch zawodników: Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz, którzy zapewnili nam ogrom emocji.

Indywidualnie w eliminacjach Łukasz wystartował w grupie A. Pływanie zakończył na 12m z czasem 02:07,99. W szermierce zyskał 16 zwycięstw uzyskując przy tym 13m. W biegu ze strzelaniem uplasował się na 4m (11:23,02). Punkty zdobyte w czterech konkurencjach eliminacyjnych dały mu 1m w grupie, tym samym zapewniły wejście do finału Pucharu Świata. Daniel z kolei w eliminacjach wystartował w grupie C. Pływanie zakończył na odległym 28m z czasem 02:13,97. W szermierce jednak zyskał 18 zwycięstw uzyskując przy tym 10m. Bieg ze strzelaniem okazał się jego najmocniejszą konkurencją, którą ukończył się na 2m (11:27,10). Punkty zdobyte we wszystkich konkurencjach dały mu 3m w grupie, tym samym spokojnie zapewniły mu także wejście do finału Pucharu Świata. Brawo!

Finał Łukasz rozpoczął nieźle, na pływalni uzyskał 16m (02:07,74) poprawiając swój czas. I to by było na tyle, bo na szermierce zakończył swój udział w finale Pucharu Świata, z powodu urazu jakiego doznał podczas dziewiątej walki. Jaka szkoda, a tak dobrze się zapowiadało… Daniel natomiast pływanie ukończył na 33m z czasem 02:13,12. W szermierce wygrał 17 walk uzyskując przy tym 15m. W jeździe konnej na parkurze zdobył 293 pkt., które dały mu 18m w rankingu. Bieg ze strzelaniem znowu okazał się jego atutem, ukończył go na 6m (11:12,80). Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata w Sofii, Daniel zajął 12m, tak więc o wiele, wiele lepiej niż w I Edycji Pucharu Świata w Kairze.