II Edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym

W dniach 30-31.03.2019 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyła się II Edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. W pięciobojowych zmaganiach wzięło udział 123 zawodniczek i zawodników z Węgier, Czech, Niemiec, Bułgarii, Japonii, Białorusi, Słowacji, Litwy i Polski. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało dwóch zawodników Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski.

W pierwszym dniu zmagań nasi Legioniści rywalizowali na pływalni i planszy szermierczej. W pływaniu lepiej wypadł Łukasz, uplasował się na 10 pozycji (2:02,90), Daniel na 22 pozycji (2:05,98). W szermierce z kolei Daniel uzyskał 41 zwycięstw (9 miejsce), zaś Łukasz 40 zwycięstw (12 miejsce). W drugim dniu zaprezentowali się na parkurze i bieżni. W jeździe konnej obydwaj uzyskali taką samą liczbę punktów (286), natomiast w biegu ze strzelaniem (4 x 800 metrów) okazali się jednymi z najmocniejszych zawodników. Łukasz pokonał trasę w czasie 11:01,85 co dało mu 2 miejsce, a Daniel w 11:02,39 i uzyskał 3 miejsce.

W klasyfikacji Open Senior, Łukasz Gutkowski stanął na podium na 3 miejscu, ulegając jedynie reprezentantom Węgier oraz Czech, a Daniel Ławrynowicz był zaraz za nim, na 4 miejscu. W klasyfikacji Open do lat 21, Łukasz ponownie stanął na podium zajmując 2 miejsce. Takie efekty to my (L)ubimy!