I Edycja Pucharu Świata – Kair

W dniach 21-27.03.2022 r w Kairze (Egipt) odbyła się I Edycja Pucharu Świata w  pięcioboju nowoczesnym. W eliminacjach mężczyzn o awans do finału rywalizowało czterech reprezentantów Polski, wśród nich dwóch zawodników naszego Stowarzyszenia – Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Podczas rozegranych półfinałów obydwaj zawodnicy rywalizowali w grupie „B”. Łukasz pływanie zakończył na 16m z czasem 02:12,34, Daniel natomiast na 14m z czasem 02:11,81. Na planszy szermierczej najskuteczniejszym z Polaków okazał się Łukasz zdobywając 217 pkt co dało mu 15m, Daniel zdobył 204 pkt – 25m. W konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem Łukasz osiągnął wynik – 10:27,67 – 3m, Daniel z czasem 10:25,03 – 1m.  Do ścisłego 18-osobowego finału awansowali obydwaj Legioniści.
Podczas finału na planszy szermierczej Łukasz zdobył 215 pkt co dało mu 11m, Daniel z 200 pkt uzyskał 15 lokatę. Podczas rundy bonusowej Łukasz zdobył dodatkowe 2 pkt, natomiast Daniel 4.  Na pływaniu panowie znacznie poprawili swoje wyniki z półfinałów Łukasz 02:10,37 – 9m, a Daniel  02:10,55 – 12m. Po jeździe konnej, w której Łukasz zdobył 286 pkt, a Daniel 298 zajmowali odpowiednio 10 i 12 miejsce. Konkurencję łączoną biegu ze strzelaniem panowie mogą zaliczyć do udanych – Łukasz Gutkowski finiszował na 9 miejsc, natomiast Daniel Ławrynowicz na miejscu 11.
Należy wspomnieć, że zawody zostały rozegrane w nowym 90-minutowym formacie.