I Edycja Pucharu Polski – Drzonków 2023

W dniach 17-19.02.2023 na obiektach WOSiR Drzonków odbyła się pierwsza w tym roku edycja Pucharu Polski w kategoriach Senior, Młodzieżowiec, Junior i Junior Młodszy. Były to pierwsze zawody w których do pokonania był tor przeszkód. Był on złożony z 6 przeszkód na łącznej długości 30m. W zawodach w sumie wzięło udział 103 zawodniczki i zawodników z 5 państw (Litwy, Egiptu, USA, Czech i Polski). Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 22 zawodników: Małgorzata Karbownik, Pola Wolska, Michalina Wierzba, Patrycja Kieraga. Katarzyna Dębska, Melis Kacar, Hanna Jakubowska, Aleksandra Kazubska, Olga Cisek, Hanna Matusik, Alicja Dobrzyńska, Łukasz Gutkowski, Igor Radomyski, Kacper Klimczak, Łukasz Nowik, Maksymilian Dobosz, Antoni Cisek, Kajetan Szpryngiel, Szymon Pawlak, Antoni Ruzik, Dominik Radomyski oraz Tomasz Wasiuk.
Wśród Seniorów Łukasz Gutkowski z dużą przewagą jako pierwszy przekroczy linię mety sięgając po złoto. Był zwycięzcą zarówno w turnieju szermierczym jak i w LR. Należy pamiętać, że w tym roku zawodnicy walczą o kwalifikacje olimpijskie, a takie piękne starty napawają optymizmem i wiarą, że i w Paryżu Łukasz powalczy o olimpijski medal. Wśród kobiet w klasyfikacji open srebrny medal wywalczyła Małgorzata Karbownik, która w tych zawodach w sumie pięć razy stawała na podium!
W klasyfikacji U22 pięciobój z torem przeszkód najlepsza okazała się Małgosia, natomiast Pola Wolska stanęła na najniższym stopniu podium. Taki sam układ naszych zawodniczek miał miejsce w tej kategorii, ale z jazdą konną.
W klasyfikacji U19 czwórbój z torem przeszkód najlepiej zaprezentowała się ponownie Małgosia kończąc zmagania na 1m. Tuż za nią, ze srebrnym medalem, uplasowała się Pola.
W najmłodszej kategorii U17 odbyły się aż trzy klasyfikacje. Pierwsza trójbój, druga trójbój+szermierka i trzecia trójbój+szermierka+tor przeszkód. W klasyfikacji trójbojowej triumfowała Hanna Jakubowska, natomiast po brąz sięgnęła Olga Cisek. W trójboju wraz z szermierką Olga Cisek stanęła na najwyższym stopniu podium, a Hanna Jakubowska została skalsyfikowana na 2m. W pełnym pięcioboju w kategorii U17 po złoto sięgnęła Hanna Jakubowska.
Serdecznie wszystkim gratulujemy! Piękny początek sezonu, oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *