I Edycja Pucharu Polski – Drzonków 2020

W dniach 31.01-02.02.2020 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się I Edycja Pucharu Polski w 5-boju, 4-boju i 3-boju nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 90 sportowców z 4 krajów, nasze Stowarzyszenie reprezentowało troje zawodników: Pola Wolska, Michalina Wierzba i Kiryl Baranouski.

W 5-boju nowoczesnym naszą reprezentantką była Michalina Wierzba. Podczas konkurencji pływackiej uzyskała czas 02:20,85, który dał jej 10m. Na planszy szermierczej pokonała 16 rywalek, co uplasowało ją na 18m (208 pkt.). W czasie występu na parkurze zdobyła jeden z wyższych wyników, bo 293 pkt., które uplasowały ją na 12m. Bieg ze strzelaniem ukończyła na 17m z czasem 13:56,77. W klasyfikacji ogólnej kategorii OPEN zajęła 11m.

W 4-boju nowoczesnym wziął udział nasz drugi zawodnik, Kiryl Baranouski. Na pływalni uzyskał czas 02:23,59, który dał mu odległe 42m. Szermierka w tych zawodach zdecydowanie okazała się jego mocniejszą stroną, wygrał 21 pojedynków, które dały mu 10m (226 pkt.). W ostatniej konkurencji, biegu ze strzelaniem uzyskał 24 czas zawodów (12:23,46). W klasyfikacji ogólnej zakończył swoje zmagania na 26m.

W 3-boju nowoczesnym reprezentowała nas Pola Wolska. Pływanie poszło jej znakomicie, wynik 02:17,37 sklasyfikował ją na 6m. W biegu ze strzelaniem natomiast uzyskała dopiero 35 wynik zawodów, co spowodowało, że w klasyfikacji ogólnej zajęła dopiero 39m.

Wiemy, że zdobyte przez naszych Legionistów doświadczenie zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. (L)