7 medali Mistrzostw Polski U14&U16 – Cetniewo 2021

W dniach 12-13.06.2021 r. na obiektach COS OPO Cetniewo odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U14&U16 w Pięcioboju Nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 174 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z całej Polski. Nasze stowarzyszenie reprezentowała liczna 27 osobowa grupa.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy walczyli podczas startów indywidualnych. Zawodnicy z kategorii U14 mieli do pokonania na pływalni 100m stylem dowolnym, natomiast na bieżni 1000m. Kategoria U16 200m na pływalni i 2000m biegu oraz 10 serii po 5 strzałów. W dwuboju najlepiej zaprezentowała się Hanna Jakubowska, która zajęła 1m i tytuł Mistrzyni Polski (pływanie: 01:02,71 ; bieg: 03:13,78), tuż za nią bo na 2m podium stanęła Maja Bieniecka (pływanie: 01:07,75 ; bieg: 03:20,84). Hanna Matusik wywalczyła wysokie 4m (pływanie: 01:11,52 ; bieg: 03:18,42), przegrywając miejsce na podium tylko o 1pkt.

W trójboju najlepiej wśród dziewcząt zaprezentowała się Katarzyna Dębska zdobywając najwyższy stopień podium i tytuł Mistrzyni Polski (pływanie: 02:21,74, bieg: 06:45,87, strzelanie 406), wśród chłopców Igor Radomyski, który wywalczył tytuł Mistrza Polski (pływanie: 02:07,05, bieg: 06:33,18, strzelanie 415 – rekord klubu!).

Drugiego dnia zawodów wystartowały 2-osobowe sztafety. W sztafetach dwubojowych dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły: Hanna Jakubowska i Maja Bieniecka, natomiast na najniższym Hanna Matusi i Aleksandra Kazubska. W sztafetach dwubojowych chłopców Antoni Ruzik wraz  z Mikołajem Pask (UKS 48 Warszawa) zajęli wysoką 8 lokatę. W sztafetach trójbojowych po złoto sięgnęli Katarzyna Dębska i Igor Radomyski. Na 4m uplasowała się sztafeta mix Olga Cisek i Bartosz Szmytke (UKS „Żoliborz” Warszawa).

W klasyfikacji klubowej, w skład której wchodziła suma 4 najlepszych wyników w 3boju i 2boju dziewcząt i chłopców Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” – CWKS Legia zajęło 1 miejsce z sumą punktów 2723.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!