7 medali Letnich Mistrzostw Polski w Szczecinku

W dniach 18-19.06.2022 r. w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U14&U16 w Pięcioboju Nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 176 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z całej Polski. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 14 zawodników.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy walczyli podczas startów indywidualnych. Zawodnicy z kategorii U14 mieli do pokonania na pływalni 100m stylem dowolnym, natomiast na bieżni 1000m. Kategoria U16 200m na pływalni i 2000m biegu oraz 10 serii po 5 strzałów. W dwuboju najlepiej zaprezentowała się Maja Bieniecka, która zajęła 1m i tytuł Mistrzyni Polski (pływanie: 01:04,31 ; bieg: 03:20,40). Wśród chłopców wysokie 8 miejsce zajął Tomasz Wasiuk (pływanie: 01:12,52 ; bieg: 03:22,00).

W trójboju najlepiej wśród dziewcząt zaprezentowała się Hanna Jakubowska zdobywając najwyższy stopień podium i tytuł Mistrzyni Polski (pływanie: 02:14,50 – rekord klubu!, bieg: 07:16,65, strzelanie 419 – rekord klubu!). Na 3m i brązowy medal zdobyła Olga Cisek (pływanie: 02:26,88, bieg: 07:28,25, strzelanie 417). Aleksandra Kazubska uplasowała się zaś na wysokim 7m (pływanie: 02:20,04, bieg: 07:56,75, strzelanie 385).

Drugiego dnia zawodów wystartowały 2-osobowe sztafety. W sztafetach dwubojowych dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły: Maja Bieniecka i Alicja Dobrzyńska. W sztafetach dwubojowych chłopców Kajetan Szpryngiel wraz  z Tomaszem Wasiukiem uplasowali się na 3m sięgając tym samym po brąz.
W sztafetach trójbojowych na drugim miejscu podium stanęli Olga Cisek i Piotr Bis (G-8 Bielany Warszawa), a tuż za nimi na 3m uplasowali się Hanna Jakubowska wraz z Maksymilianem Doboszem.