Srebro w sztafecie kobiet i brąz w drużynie na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Portugalii

W dniach 29.08-04.09.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Europy U17 i U19 w Caldas da Rainha w Portugali. Do kadry reprezentacji Polski dostało się aż czterech zawodników naszego Stowarzyszenie: Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska i Igor Radomyski. Cała czwórka rywalizowała w trójboju nowoczesnym.
Podczas eliminacji, do finału zakwalifikowała się cała czwórka Legionistów. Podczas finału rywalizacji indywidualnej, zawodnicy walczyli również o medal drużynowy.
W finale, podczas pływania najlepiej zaprezentowała się Małgorzata Karbownik, która uzyskała czas 02:07,38 i objęła prowadzenie. 7 miejsce po pływaniu należało do Poli Wolskiej 02:16,20, a Katarzyna Dębska uplasowała się na 13 pozycji z czasem 02:19,18. Po konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem najwyżej z naszych uplasowała się Katarzyna Dębska. Awansowała na 8 miejsce, Małgorzata Karbownik ukończyła zmagania na 11 miejscu, a Pola Wolska na 12. Bardzo dobre wyniki dziewczyn pozwoliły im stanąć na 3 miejscu podium w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych.
Wśród mężczyzn Igor Radomyski po pływaniu, z czasem 02:06,55 uplasował się na 16 miejscu, niestety po laser run spadł na miejsce 24.
Podczas rywalizacji sztafet kobiet Katarzyna Dębska i Małgorzata Karbownik zdobyły tytuł Wicemistrzyń Europy Juniorek Młodszych, a sztafeta mieszana w składzie Pola Wolska i Igor Radomyski ukończyła zmagania na 8 miejscu.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!