Puchar Polski #1 Drzonków 2021

W dniach 22-24.01.2021r. odbyły się pierwsze halowe zawody w tym roku z cyklu Puchar Polski, które zostały rozegrane w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W wydarzeniu tym wzięło udział 96 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Litwy i Węgier. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało aż 15 zawodników: Michalina Wierzba, Paulina Myrda, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska, Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska, Aleksandra Kazubska, Hanna Matusik, Wasążnik Sandra, Antonina Gęborek oraz Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Igor Radomyski, Krzysztof Majcher, Łukasz Nowik. Należy wspomnieć, że dla Pauliny Myrdy i Gosi Karbownik był to pierwszy start w barwach naszego Stowarzyszenia.
Wśród kobiet w klasyfikacji OPEN najlepsza okazała się Michalina Wierzba, która zajęła 8 miejsce. Niedaleko za nią, bo z 10 lokatą zawody ukończyła Paulina Myrda.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn zdobył Łukasz Gutkowski (1490 pkt). Był on najskuteczniejszy na planszy szermierczej zdobywając 286 pkt, na pływaniu z czasem 02:04,47 uplasował się na 9 pozycji. Na parkurze Łukasz wykonał bardzo dobry przejazd (293pkt – 7 miejsce) i ostatnią konkurencję, czyli laser run rozpoczynał z bardzo dużą, bo aż 16 sekundową przewagą. Daniel Ławrynowicz natomiast, z łączną notą 1422 zakończył zmagania na 7 pozycji.
W klasyfikacji U17 na ogromne brawa zasłużyła Małgorzata Karbownik. Najlepszy czas pływania 02:09,47 – a tym samym rekord klubu!, oraz trzeci wynik w laser run 09:58,15, zagwarantowały jej najwyższe miejsce na podium w tej kategorii wiekowej z łączną notą 824 pkt. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Dębska, która z łączną sumą pkt 765, zajęła 5 miejsce. O jedno oczko niżej uplasowała się Pola Wolska – 754 pkt.
W klasyfikacji U17 mężczyzn, najlepiej z naszych zaprezentował się Igor Radomyski. Po pływaniu z czasem 02:12,34 uzyskał 9 lokatę, natomiast w laser run uzyskał 5 miejsce z czasem 09:49,14, w rezultacie zmagania ukończył na 6 pozycji.