48 Wojskowe Mistrzostwa Świata – Drzonków

W dniach 30.08-06.09.2021 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się 48 Wojskowe Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym. Organizatorem zawodów był Centralny Wojskowy Zespół Sportowy pod przewodnictwem Szefa Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego płk Tomasza Bartkowiaka. W zawodach wzięło udział 60 zawodniczek i zawodników z 11 krajów. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali: Oktawia Nowacka, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz.
Podczas rywalizacji sztafet męskich, które odbyły się pierwszego dnia, Łukasz Gutkowski wraz z Sebastianem Stasiakiem sięgnęli po złoto. Po pływaniu, Polacy zajmowali wysokie 5 miejsce, po szermierce awansowali o jedno oczko. Bardzo dobra jazda konna pozwoliła im uzyskać tytuł liderów, który podczas konkurencji łączonej biegu ze strzelaniem nie był zagrożony.
Drugiego dnia zawodów odbyła się rywalizacja sztafet damskich. Polskę reprezentowały: Oktawia Nowacka i Anna Maliszewska. Sztafeta Polski ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Po pływaniu Polki zajmowały 4 miejsce, na planszy szermierczej nie miały sobie równych i po tej konkurencji objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca.
Trzeciego dnia Mistrzostw odbyły się starty indywidualne oraz klasyfikacja drużynowa. Reprezentacja Polski w składzie: Łukasz Gutkowski, Jarosław Świderski oraz Sebastian Stasiak uplasowała się na drugim miejscu sięgając po srebro.
Podczas startów indywidualnych kobiet najlepiej zaprezentowała się Oktawia Nowacka. Po pływaniu z czasem 02:19,90 uplasowała się na miejscu 9. Na planszy szermierczej Oktawia zadała 16 skutecznych trafień co dało jej 235 pkt i 3 miejsce. Parkur przejechała bezbłędnie i z 300 pkt awansowała w klasyfikacji generalnej na miejsce 2. Podczas laser run Oktawia stoczyła zaciętą walkę z Litwinką, jednak uległa jej i finiszowała na 3 miejscu sięgając po brąz. Reprezentacja Polski w składzie: Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska i Natalia Hachulska uzyskały tytuł Mistrzyń w 48 Wojskowych Mistrzostwach Świata w drużynie.